Narodziny "Malucha w Warszawie"

Bezpłatny poradnik m.st Warszawy dla rodziców "Maluch w Warszawie" jest już dostępny!
TUTAJ możesz ściągnąć wersję internetową i ewentualnie uzupełnić dane.

Na pomysł napisania takiego poradnika wpadła młoda warszawska mama - Marta Smyrska.

Marta, jak narodził się pomysł na poradnik dla rodziców?
Idea poradnika narodziła się podczas internetowej dyskusji na moim ulubionym forum "Za Domkiem Stróża"na e-dziecko.pl.
Rozmawiałyśmy na temat Marty Stewart, która dostrzegła potencjał w doradzaniu ludziom. Miałam poczucie, że jako matka małego dziecka mam w głowie mnóstwo przydatnych informacji i chciałam się nimi podzielić z innymi. Miałam potrzebę, żeby wszystkie potrzebne informacje na temat dzieci znalazły się w jednym miejscu. Zawsze dużą wagę przywiązywałam do informacji. Dlatego zostałam PR-owcem ;) Poprzez poradnik chciałam podzielić się z innymi rodzicami wiedzą na temat, jak funkcjonować w mieście po narodzinach dziecka.
Inspiracją były dla mnie także zachodnie metropolie, takie jak Paryż, które od dawna wydają podobne poradniki dla rodziców.

Poradnik jest wydawnictwem miasta stołecznego Warszawa i to pierwsze w skali kraju takie miejskie wydawnictwo.
Przy opracowywaniu projektu poradnika od razu wiedziałam, że miasto jest najlepszym jego adresatem. Skontaktowałam się z Martą Widz z Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy. Pani Marta Widz z wielką otwartością przyjęła mój pomysł. Rozpoczęła się realizacja - ustalanie treści, zbieranie materiałów, weryfikacja danych oraz tworzenie całego zespołu zaangażowanych w projekt osób. Ten etap był pracochłonny, ale wszystkim nam zależało, żeby informacje w poradniku były, jak najbardziej rzetelne i aktualne.
Oczywiście na obecny kształt poradnika pracował cały sztab ludzi. Aż 21 osób - przedstawicieli wszystkich wydziałów miasta - współpracowało przy tworzeniu "Malucha w Warszawie". Ich merytoryczne uwagi, pomysły, wiedza są odzwierciedlone w informatorze i dzięki temu jest on tak aktualny.
I tak od pomysłu poprzez dobrą wolę oraz sprawną współpracę wielu osób powstał taki nowatorski miejski poradnik.

Co cię w tym poradniku szczególnie cieszy?
Cieszy mnie, że został wydany na papierze i trafi - poprzez ośrodki pomocy społecznej - do kobiet, które nie mają dostępu do internetu.
Cieszy mnie też to, że jest po prostu przydatny. Ostatnio mój synek upadł obijając sobie nos. Potrzebowałam szybko adresu szpitala dziecięcego. Sięgnęłam po przewodnik :-)

Jak wyobrażasz sobie idealne miasto przyjazne mamom i dzieciom?
To byłoby miasto na kształt Paryża. Z gęstą siecią metra, kafejkami na każdym rogu, karuzelami, La Vilette i wszechobecną akceptacją dzieci i matek.
Oprócz praktycznych udogodnień dla rodziców ważne jest też to , żeby samo miasto było piękne i harmonijne.
Bo dobry gust trzeba wyrabiać od urodzenia.

Marta Smyrska - absolwentka historii sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecnie PR Manager w agencji TBWA\PR. Wcześniej dziennikarka współpracująca z Polityką, Rzeczpospolitą, miesięcznikiem "Podróże" i "Dobre Wnętrze"

Mama 5-letniego Olka i 2-letniej Zosi.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwielbiam Twoje komentarze :-)
Pisz, polemizuj, pytaj. Dzięki temu blog żyje.

Copyright © 2016 Joanna w Kolorze , Blogger